НОВИНИ ФОТО ВІДЕО МАТЕРІАЛИ ПЛАН ЗАХОДIВ ТРЕНЕРСЬКИЙ СКЛАД КЛУБ СПОРТІНВЕНТАР КОНТАКТИ

Хортинг

       

         Хортинг - новий вид спорту , зароджений в Україні . Це комплексна система фізичної підготовки для дітей та юнацтва , яка дуже швидко стала популярною , і була підтримана спортивними організаціями та переросла в досить сильний фізкультурно- оздоровчий рух в багатьох містах і областях України . За підтримки більшості клубів , які виявили бажання займатися і пропагувати хортинг , були розроблені правила змагань , а з часом була створена і зареєстрована Всеукраїнська громадська організація « Всеукраїнська Федерація Хортингу » , яку очолив Едуард Анатолійович Єрьоменко - відома в міжнародному світі єдиноборств людина , майстер спорту міжнародного класу , Заслужений тренер України , учасник бойових дій в Афганістані , засновник школи хортингу .

         Наказом № 3000 від 21 серпня 2009 року Міністерство України у справах сім'ї , молоді та спорту , Хортинг офіційно визнаний в Україні як вид спорту. Статус виду спорту відкриває нам нові можливості розвитку і популяризації Xортінга не тільки в Україні , але і в інших країнах світу , де цей вид спорту вже придбав прихильників.

         Слово « xортинг » походить від назви відомого у світі славетного острова Хортиця , де була розміщена Запорізька Січ, яка відіграла прогресивну роль в історії українського народу. Ідея виникнення хортингу , як комплексної системи самовдосконалення особистості , заснована на фізичному , морально - естетичному і духовному вихованні , нерозривно пов'язана з відродженням давніх народних традицій. У старі часи на Запорізькій Січі , серед козаків були популярні змагання з майстерності володіння вогнепальною та холодною зброєю , кулачного бою і боротьби , що давало можливість козакам відточувати свою майстерність. Завдяки військовому вишколу та підготовцi , козаки були грізною силою , з якою рахувалися і побоювалися більшість європейських держав. Національна гордість , ставлення до військової підготовки , виховання характеру , поліпшення майстерності та дух переможців наших козаків були взяті за основу при створенні хортингу як виду спорту.

        У світі бойових мистецтв існує багато різних напрямків , майстри практикують бойові системи інших держав , разом з цим і пропагують культуру і традиції цих держав. Але серед них немає систем , які б розвивали наші традиції і нашу культуру.

Хоча з часів існування козаків пройшло багато років , в Україні відроджуються і розвиваються традиційні види єдиноборств. «Традиційні » - означає види , в яких пропагують нашу культуру і наші духовні цінності. На жаль тих , хто перейняв козацьке бойове мистецтво і традиції від наших предків , практично не залишилося. Тому сьогодні група заслужених тренерів і майстрів спорту з контактних видів єдиноборств , керуючись власним бажанням і досвідом , організувала національний вид спорту , під назвою « Хортинг ».

І в наші дні слово Хортиця асоціюється з лицарством , відвагою і вихованням могутніх і гідних чоловіків. Саме тому спортивне єдиноборство « Хортинг » названо на честь Хортиці - історичного центру козаків. Хортинг - це спортивний і духовний розвиток суспільства на основі традиційних духовних цінностей українського народа.Хортинг - це вид бойових єдиноборств , де оцінюється ударна і кидкова техніка , атака і захист , де карають за боягузтво і заохочують за сміливість.

       Основне завдання хортингу - популяризація та підвищення ролі фізичної культури і спорту , патріотичне виховання , привчити дітей і юнацтво до здорового способу життя , відволікти їх увагу від шкідливих звичок , виховання особистості в дусі добропорядності , патріотизму та любові до своєї Батьківщини .

Нещодавно була створена Всесвітня Федерація Хортингу - WORLD HORTING FEDERATION , Популярність цього виду спорту в Україні і в світі постійно зростає. Офіційні заявки про вступ до цієї міжнародної організації вже подали понад 20 країн світу , серед яких - Росія , Сполучені Штати Америки , Куба , Греція , Німеччина , Японія , Монголія , Іран , Азербайджан , Казахстан , Північна Корея , Латвія , Молдова.
вернуться к списку материалов
© SAPSAN 2010-2016